EcoAir SolutionsWentylacja Mechaniczna, ERP

Wentylacja mechaniczna, ERP 2018

W nowoczesnych, szczelnych domach najlepiej sprawdza się kontrolowana wentylacja mechaniczna, która dodatkowo oczyszcza i ogrzewa odzyskanym z wywiewanego powietrza ciepłem, powietrze nawiewane.

Komfort

poprawa jakości powietrza w naszych domach

90% naszego czasu spędzamy w przestrzeniach zamkniętych, gdzie jesteśmy narażeni na różne zanieczyszczenia: tlenek węgla, dwutlenek azotu, formaldehydy, wytworzone lotne substancje organiczne.

W naszych domach są również obecne nieprzyjemne zapachy, smog, para oraz alergeny. Tradycyjna wentylacja nie jest w stanie poradzić sobie z oczyszczaniem powietrza z tylu zanieczyszczeń.

Rozwiązaniem jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, która skutecznie wymieni powietrze na świeże w Państwa domu.

Przykładowo: 4-osobowa rodzina wytwarza ok. 15 litrów wody w ciągu doby (oddychanie, mycie, gotowanie itp.), co przy złej wentylacji powoduje nadmierne zawilgocenie budynku, zwiększone zapotrzebowanie na ciepło, a w konsekwencji wytworzenie się pleśni, rozwój grzybów i innych szkodliwych mikroorganizmów.

Korzyści ekonomiczne

Zamontowanie instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła pozwoli Państwu obniżyć starty ciepła wentylacyjnego o ok. 95%, dzięki czemu zostaną obniżone koszty ogrzewania budynku nawet o 60%. Montaż instalacji to zaledwie ok 1% wartości budowy nowego domu.

Zaostrzające się przepisy europejskie dotyczące efektywności energetycznej tzw. ERP 2018 budynków wymuszają na inwestorach stosowanie nowoczesnych technologii.

Dzisiaj posiadanie wentylacji mechanicznej należy uznać za komfort, natomiast w niedalekiej przyszłości będzie to standard.

Korzyści dla naszego zdrowia i środowiska

Dzięki wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zmniejszymy ryzyko zachorowań na alergię, bóle głowy spowodowane nadmiarem tlenku węgla, czy nawet nowotwory powstające przez udział toksycznych molekuł w naszych niewentylowanych domach. Zniknie problem wilgoci, zagrzybionych czy zapleśniałych ścian. Dzięki zastosowaniu w rekuperatorach filtrów znika problem smogu. Dobra wentylacja to również zdrowy sen, ponieważ wentylacja mechaniczna dostarcza świeże powietrze do sypialni, bez konieczności otwierania okien. Dzięki wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zużywamy mniej energii potrzebnej do ogrzania naszego domu, dzięki czemu chronimy nasze środowisko naturalne. Zgodność z przepisami dotyczącymi efektywności energetycznej budynków. Dzięki zamontowaniu instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła już teraz macie Państwo pewność, że budynek jest wykonany zgodnie z najnowszymi przepisami europejskimi.

Ile kosztuje montaż wentylacji mechanicznej w domu?

Koszty wykonania są w dużej mierze zależne od metrażu budynku – jeżeli chcesz oszacować koszty realizacji – napisz lub zadzwoń, a pomożemy w wycenie!

TechnologiA PE FLEX

Nasze pierwsze instalacje w 2008 roku wykonywaliśmy na przewodach izolowanych tzw. izolowane elastyczne. W roku 2008 nie istniały jeszcze systemy typu PE-FLEX.

W roku 2012 zaczęliśmy wykonywać montaże na kanałach płaskich PVC produkowanych przez firmę DOSPEL, AWENTA istniała wtedy możliwość zatapiania instalacji w wylewkach posadzek, była to bardzo czasochłonna instalacja pod kątem jej wykonania, uszczelnienia, ale dawała gwarancje wytrzymałości i szczelności na długi czas.

Serwis wentylacji mechanicznej

Oferujemy również serwis wentylacji mechanicznej posiadając uprawnienia budowlane do wykonywania okresowych przeglądów wentylacji mechanicznej dla nadzoru budowlanego na terenie województwa podkarpackiego.

Okresowy przegląd wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji

m² powierzchni zabudowy Cena netto za przegląd
0,00 – 150 600,00 zł za obiekt
151 – 500 800,00 zł za obiekt
600 – 1000 1000,00 zł za obiekt
1001 – 2000 1700,00 zł za obiekt
2001 – 3000 2780,00 zł za obiekt
3001 – 8000 3000,00 zł za obiekt

Do wyżej wymienionych kwot należy doliczyć 1,00 zł za kilometr dojazdu.

Skontaktuj się z nami!

Zainteresowała Cię nasza oferta? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem handlowym!